Naujienos Keturių sinchronizavimo projektų poveikį aplinkai vertins kelios įmonės, tarp kurių ir „Urbanistika“

2020-01-20

Vyriausybei pernai vasarą inicijavus keturių elektros tinklų sinchronizavimui svarbių projektų planavimo procedūras, šiuos darbus atliks kelios įmonės, tarp kurių ir „Urbanistika“.

„Urbanistika“ iki 2022 metų kovo atliks specialųjį teritorijų planavimą bei poveikio aplinkai vertinimą (PAV) ruošiantis statyti Mūšos skirstyklą. 64,1 tūkst. eurų vertės sutartis pasirašyta pernai gruodį.

„Urbanistika“ už 168,4 tūkst. eurų šiuos darbus atliks ir statant naują jūrinį elektros kabelį su Lenkija „Harmony Link“ ir 330 kV skirstyklą Darbėnuose.

„Litgrid“ pernai rugsėjį paskelbė keturis teritorijų planavimo konkursus – „Harmony Link“ jungties ir Darbėnų skirstyklos (vienas projektas), linijų Darbėnai-Bitėnai ir Kruonio HAE-Bitėnai, taip pat – Mūšos skirstyklos.

Vyriausybė pernai rugpjūtį patvirtino 14-os projektų, būtinų sinchronizavimui, sąrašą, o minėtiems keturiems iš jų inicijavo planavimo procedūras.

Baltijos šalys iki šiol veikia sinchroniniu režimu vadinamajame BRELL žiede ir yra priklausomos nuo dispečerinės Maskvoje bei Rusijos elektros tinklo. Iki 2025 metų jos siekia sinchronizuoti tinklus su žemynine Europa.

 

Šaltinis: BNS